для людей з порушеннями зору
Лугівська гімназія Спаської сільської ради Калуського району Івано-Франківської області

Історія закладу

Історична довідка

Історія школи в кожному селі Західної України тісно переплітається з історією життя і розвитку місцевої сільської громади.

1 вересня 1909 року відкрито в селі Луги так звану мішану школу. Під сільську школу винаймали спочатку кімнату в хаті селянина Ковальчука Івана (фото 1). Першим вчителем був мандрівничий чех Гарон. В школі вчилося 30 дітей по 6 учнів за партою.

Фото 1

В 1921 році силами громади збудували початкову школу, яка мало чим відрізнялася від сільських хат і складалася з однієї класної кімнати, коридору та квартири для вчителя. В цьому приміщенні навчала вчителька з Кракова – Ангеліна 40 дітей лугівських робітників і селян.

В 1936 р. приміщення жидівської корчми переобладнано під школу яка іменувалася як «Лугівська семирічка» (фото 2).  Директором якої був Гетьман Степан Іванович.

Фото 2

У вересні 1939 року село в складі всієї Західної України було окуповане Червоною Армією, яка не принесла пригнобленому народові ні свободи ні визволення. Землі Прикарпаття були приєднані до УРСР та СРСР. Замість одних поневолювачів прибули інші.

В 1964 році під керівництвом директора Тернівського Мар’яна Петровича силами педагогічного колективу і сільської громади побудовано ще один корпус школи та приміщення для майстерні (фото 3).

Фото 3

Школа розвивалася, поповнювалася новими учнями та вчителями. За десятиліття плідної праці випустила багато учнів, які на сьогоднішній день є видатними громадянами, якими гордиться школа і односельчани.

У січні 2018 року Лугівську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів перейменовано на Лугівську гімназію в зв’язку із об’єднанням сіл Спас, Луги, Погорілець, Підсухи в єдину територіальну громаду.